Tick Tock Boom: Türkiye Sosyal Medya Marka Endeksi’ni yayınladı!

Merhabalar,

Uzun süredir yazmıyordum. Tatildeydim. Biraz dijital detoks oldu benim için. Tick Tock Boom Türkiye Sosyal Medya Marka Endeksi’ni yayınladı. İlk 100 listesini görebilirsiniz. Sosyal Medya’yı En İyi Kullanan Markalar bunlar. Hem Facebook, Twitter ve Instagram bazlı değerler listelenmiş. Aynı zamanda her sektöre göre de bilgiler verilmiş. Gerçekten güzel iş çıkarmışlar. Daha önce bir kod vererek sadece 2 liste indirebilme hakkımız vardı. Eski şirketimde Sağlık ve Eğitim sektörünü indirmiştik. Şimdi bu veriler size neyi gösterecek? Gerçekten markaların sosyal medyada ne kadar başarılı, aktif ve hedef kitleye ne kadar ulaşmış olduğunu ve bu markaların sosyal medyasını yöneten firmalar, ajansların iş kalitesinin bir sonucu olacak.

Tick Tock Boom kriterlerine baktığımızda  puanlamayı etkileyen en önemli kriterler sayfanın hayran sayısı, ileti kullanımı, iletilerin aldığı etkileşimler, etkileşim türleri, etkileşim yoğunluğu ve sektöründeki diğer markalara kıyasla durumu.

Her ay bu listenin yayınlanması demek bayağı rekabet ortamını arttırıyor.

Haziran ayı itibariyle kimler var dersek listenin başında En İyi Performans Zen Pırlanta. Tahminim ajans, firma ya da sosyal medya strateji değişimi 🙂 Facebook Zen Pırlanta 1.

Twitter’da Türk Hava Yolları 1.sırada, Instagram’da Mavi.

Ayrıca gelecek ay:

Basın, internet siteleri, sanatçılar, spor kulüpleri ve sporcular gibi diğer kategorilerdeki hesapların puanları gelecek aylarda SocialBrands sıralamasında yer alacaktır.

Listeyi görmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

http://www.boomsocial.com/Social-Brands

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s