Adobe Premiere Öğreniyorum!

Merhaba,
Uzun süredir yapmak istediklerimi yapabilecek bir fırsat buldum. Bu zamanımı değerlendirmek amacıyla online eğitimlere merak sardım. Udemy platformundan Adobe Premiere ücretsiz eğitimlerine göz attım. Ücretli eğitimlerin fiyatları da o kadar pahalı değil.İyi bir anlatıcıya rastlarsanız ve iyi bir indirime denk gelirseniz kaçırmayın derim.

Video editleme konusunda en başta gelen programlardan bir tanesi de Adobe Premiere. Üniversite dönemimde temel kurgu bilgisi dışında Edius programını T.R.T İstanbul kurgucularından öğrenmiştim. Hemen hemen bütün video editleme programlarında aynı işlemleri yapıyorsunuz tek farkları arayüzleri ve ekstra özellikleri. Televizyon sektöründe olmazsa olmaz Edius, Final Cut’tır genellikle. Fakat Adobe Premiere’in artık daha fazla tercih edildiğini görüyorum. Günümüzün YouTuberlar’ının kullandığı program genellikle Adobe Premiere’dir. Bende kurgu bilgilerimi tazelemek ve Adobe Premiere’de temel bilgiler ve arayüzü kullanabilmek amacıyla Udemy’den Premiere Pro 101 adında bir ücretsiz eğitimi aldım. Caleb Wojcik eğitmen sempatik tüm öğrenmeniz gereken ayrıntılı bilgilere de gösteriyor. En beğendiğim kısım video editleme yaparken aktarılan dosyaların düzenli bir şekilde organize edilmesi. Bu hem tasarımda hem de video editlemede inanılmaz kolaylık sağlar ve düzenli çalışma dosyalarına sahip olursunuz.

Adobe Premiere için Adobe sanırım 7 günlük bir ücretsiz kullanım hakkı sunuyor. Dolar bazlı olduğu için program biraz tuzlu kalabilir. Lisansız kullanmanız da sizin tercihiniz. Öğrenciyseniz iyi indirimleri oluyor lisanslı programların tek bir program değil birden fazla ya da tüm programları kapsayacak Adobe’un seçenekleri bulunuyor.

Adobe Premiere ücretsiz 7 günlük kullanımı için burayı tıklayınız.

Toplamda 1 saatinizi alacak 5 bölümden oluşan bu eğitimi izlemeniz için sizlere linkini paylaşıyorum. Tamamen ücretsizdir. Eğitim videolarını izledikten sonra kursu tamamladığınıza dair bitirme sertifikası alabilirsiniz.

Ayrıca önerim öğrendiklerinizi uygulayabilmek adına var olan videolarınızı editlemeyi, yahut yeni kısa videolar çekerek kendinize güzel videolar hazırlayabilirsiniz. İlk başta arayüzde zorlanabilirsiniz. Daha sonra video editleme pratiği edindikten sonra biraz kurcalayıp öğrendikten sonra gerçekten artık daha kolay gelecek her şey.

Adobe Premiere Pro 101 Udemy Eğitim Videosu

Şimdilik bu kadar. Yeni aldığım eğitimler oldukça burada paylaşmaya devam edeceğim.

2016 2017 Big Data bilişim Bilişim Zirvesi Communications Week Digital digital marketing dijital Dijital Pazarlama Endüstri 4.0 Eticaret etkinlik event Eventbrite Facebook favorite Google Google AdWords Industry 4.0 Instagram Internet of Things Iot konferans Marketing Marketing Meetup mobil Nesnelerin İnterneti Pazarlama reklam Seo Sertifika social media sosyal medya summit Teknoloji Teknoloji Konferansı Türkiye UX uygulama Webrazzi YouTube İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ İTÜ IEEE

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s